Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym Miejsce internowania bł. Stefana Wyszyńskiego

 

Obchody 70. rocznicy uwięzienia bł. Stefana Wyszyńskiego

w Stoczku Klasztornym

w dniu 12 października 2023 roku

Uroczystej Mszy Świętej o godz. 17.00

będzie przewodniczył

Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński

 

PROGRAM OBCHODÓW

16.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  • Rozważania prowadzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Smolajnach

17.00 - Msza Święta z okolicznościową homilią

  • Liturgię Słowa przygotują uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie.
  • Muzyczną oprawę Mszy Świętej uświetni występ Elżbiety Karmelity - Wojciechowskiej (skrzypce i altówka) i Marcina Mackiewicza (organy)
  • Po Mszy Świętej fragment spektaklu pt. „Zapiski Więzienne Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Droga Duchowa”. Spektakl dotyczy uwięzienia Kardynała w Stoczku Klasztornym, trwa 35 minut i został przygotowany przez artystów z Krakowa: Jarosława Tochowicza – scenariusz, muzyka i reżyseria, w roli Kardynała wystąpi Piotr Piecha
  • Złożenie kwiatów w celi więziennej po spektaklu

18.30 - Poczęstunek dla wszystkich

 

Ks. Wojciech Sokołowski MIC
Kustosz Sanktuarium
Matki Bożej Pokoju w Stoczku Klasztornym

 

Zaproszenie do pobrania w pdf:  Link

 

 

 

Slider

Czcigodny Sługa Boży kardynała Stefan Wyszyński(1901 – 1981) urodził się w Zuzeli, na pograniczu Podlasia i Mazowsza. Z domu rodzinnego wyniósł głęboką wiarę w Boga i gorącą miłość do Matki Najświętszej.

czytaj

Ukoronowanie maryjnego obrazu to potwierdzenie kultu, którym jest otaczany przez wiernych. Wyraża cześć, miłość i wdzięczność wobec Boga za Jego decyzję o powstaniu sanktuarium i Maryi za Jej macierzyńska troskę nad przybywającymi do niej pielgrzymami.


czytaj

Sanktuarium Maryjne w Stoczku Klasztornym położone w Archidiecezji Warmińskiej, początkami swymi sięga średniowiecza, prawdopodobnie czasów założenia wsi Stoczek przez bpa warmińskiego Hermana z Pragi w 1349 roku.

czytaj